MOTTO

BIRAKIN ÇOCUKLAR OYNASIN

Sultan V. Mehmed Reşat'ın Makedonya Manastır (Vitola) ziyareti sırasında bir olay yaşanır. Manaki Kardeşler bu tarihi hadiseyi kayıt altına almak için film makinesini çalıştırırlar. O zamana kadar pek bilinmeyen bu garip alet korumaları harekete geçirir. Manaki Kardeşleri ve aletlerini apar topar oradan uzaklaştırmak isterler. Sultanın bu kargaşaya gözü ilişir ne olduğunu sorar. Manaki Kardeşler fırsattan istifade atılıp; elindeki film makinesini, ne yapmak istediklerini anlatırlar. Bunun üzerine  Sultan V. Mehmet Reşat o ünlü sözünü söyler;

'Bırakın Çocuklar Oynasın'

 

ANiMASYON

REKLAM

KAMU SPOTU

BELGESEL

SİNEMA

TV PROGRAMI

Afterefeckts, 2D ve 3D bütün animasyonların yapımı; metin sürecinden başlayıp, karakterlerin çizimleri, modellenmesi, renklendiril-mesi dahil animasyonların final Renderına kadar olan bütün süreç-lerini kendi bünyemizde ve geniş çözüm ortağı ağımızda gerçekleş-tiriyoruz. Zor başarılır, imkansız biraz zaman alır. Yeter ki siz hayal edin...

 

Reklam bir ürünün tanıtımı için en önemli unsurlar-dandır. Tanımak ve tanıtmak, ürünlerinizi bili-nir kılmak için bizimle ir-tibata geçmeniz yeterli. 30 saniyeye neler sığdırılabileceğini tahmin edemezsiniz.

 

Kamu Spotları, Devlet kurumlarının en önemli P&R çalışmalarından birisidir. Verilen mesajın net ve açık olması gerekmektedir. Şimdiye kadar teslim ettiğimiz kamu spotları sinema salonlarından internet mecrasına varıncaya kadar birçok yerde yayınlandı.

 

Günümüzde görsel kaynaklarda yazılı kaynaklar kadar kalıcı olduğu günümüzde, belge-film kaçınılmaz bir zorunluluk halini alıyor. Belgesel çalışmaları yılları içine alan bir sabır meyvesi. Estetik, sinematografi ve döküman çalışmamalarının ürünü. Bu alanda da kendimiz kanıtlamış bulunuyoruz.

 

19. yy da yaşıyor olsaydık bu gün film çekip sinema yapmak isteyenler birer roman yazarı olup çıkardı. Görüntülerle kuramadığı dünyayı kelimelerle örgüleştirirdi. 21.yy’da ise durum çok farklı, çağımızda göründüğünüz kadar varsınız. Filimetre olarak bu gerçeğin bilinciyle ilk filmini 2018 yılında vizyona sokmayı hedeflemektedir.

Her türlü TV Programı yapmış ve yapmakta olan Filimetre; bu alanda ki uzmanlığını yüzlerce TV Programı yapıp yayınlayarak kanıtlamış bir yapım firmasıdır.

 

Animasyon Filmler

Televizyon Programları

Belgeseller

Uluğbeyler 'Turan Yazgan' Belgeseli tarihimizin yaşayan ya da vefaat etmiş Uluğbeylerini yâd etmek, tarihte hak ettikleri değeri verebilmek için verilen bir çabadır.

Prof. Dr. Turan Yazgan; Türk Dünyası Vakfının kurucusu ve ömrünü Türk Dünyasına, Türk Dünyasının birliliğe adamış bilge bir insan. Son dönemin Aksakalı, Dede Korkut'u. Bu belgesel ise onu gelecek nesillere tanıtmak vebaliyle çıkılmış bir projenin adıdır.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı; Gençlik Projeleri kapsamında Hayatın Kalbi Derneğiyle ortak gerçekleştirilen 'Maddeye Değil Manaya' Projesi madde bağımlılığıyla savaşan ve bu savaşı kazanan insanların hikayelerini konu alıyor. İçeriği bir kısa film, bir kısa animasyon filmiyle desteklenen belgesel  film okullarda gençlere seyrettirilip onlarında projeye katılımları sağlanmıştır. Madde bağımlılığıyla mücadelede sadece rehabilitasyon merkezlerin değil kişinin çevresiyle iç dünyasının da kendisine bu savaşta yardımcı olması gerektiği vurgulanmıştır.

 

REFERANSLAR

Aziz Mahmut Hudai Mah.

Eski Mahkeme Sok.

16/2 Üsküdar/İstanbul

info@filimetre.com

Telefon: (0216) 343 1077